شرکت زیست انرژی پارس (PEN) از سال 2012 با انجام مطالعات زیست محیطی بزرگراه سوران- چومان به درخواست وزارت راه و اسکان دولت اقلیم کردستان عراق، دامنه فعالیت خود را گسترده و بر پروژه­ های برون مرزی و تدوین مطالعات بر اساس شرح خدمات بانک جهانی (International Fund Corporation/ World Bank) تمرکز نموده است. فرایند پیشرفت در این مقوله به گونه­ ای بوده است که در سال 2017 در کنار چهار مشاور فرانسوی و دو مشاور بریتانیایی، تنها مشاور ایرانی معرفی شده در وندورلیست شرکت نفتی TOTAL برای مطالعات زیست محیطی و اجتماعی فاز 11 پارس جنوبی بوده است.

مطالعات زیست محیطی بزرگراه سوران- چومان در دو استان مرزی کشور عراق به درخواست وزارت راه و اسکان دولت اقلیم کردستان عراق، با همکاری مهندسان مشاور هراز راه و نظارت بانک جهانی، فرصتی جهت آزمایش توان کارشناسی این مهندسان مشاور در مقیاس بین ­المللی فراهم نموده است که در سال 2012 میلادی به کارنامه این مهندسان مشاور افزوده شد. تجربه مطالعات بین ­المللی این مشاور در سال 1395 و 1396 در همکاری با شرکت مهندسی COWI (دانمارک) و مجریان پروژه توسعه بندرگاه خدماتی نفت و گاز پارس شمالی (InterOil ایتالیا و پتروپارس ایران) مجددا و با موفقیت به سرانجام رسید. همچنین این مشاور با همکاری شرکت عمانی AETS و در کنار مشاوران بین ­المللی همچون Horizon، IntechSea و شرکت مهندسی تاسیسات دریایی ایران (IOEC) متولی انجام مطالعات خط لوله دریایی صادرات گاز ایران- عمان بوده است. زیست انرژی پارس تنها مشاور ایرانی معرفی شده در وندورلیست شرکت نفتی TOTAL برای مطالعات زیست محیطی و اجتماعی فاز 11 پارس جنوبی در سال 2017 میلادی بوده است. این حضور با همکاری مشترک بین زیست انرژی پارس و شرکت هلندی Fugro برای مطالعات ESBS با موفقیت به اتمام رسید و همچنین همکاری مشترک با شرکت فرانسوی SLR برای مطالعات ESHIA فاز 11 پارس جنوبی ادامه یافته است.

شرکت زیست انرژی پارس (PEN) در سال 2018 موفق به جلب نظر مساعد شرکت روسی ZN VOSTOK در طرح توسعه میادین نفتی آبان و پایدار غرب شد که به انجام مطالعات جامع زیست محیطی منجر شده است. همچنین این شرکت با اتکا به فناوری و جذب سرمایه شرکت روسی Nord Emiko در خصوص پروژه ­های بازیابی گازهای همراه (FGR) به شرکت ملی نفت ایران اعلام آمادگی نموده است.

savabegh